WordPress Nedir?

İçeriğin yönetim sistemine verilen bir isimdir. Kullanıcılar yeni bir içerik üretip yayınladıkları zaman WordPress sistemi üzerinden bu işlemi gerçekleştirmiş oluyorlar. WordPress kişisel yayın sistemleridir. Genel olarak blok sistemleri üzerinde tercih edilir. WordPress’in asıl amacı sayfanın hızlı bir şekilde açılması ve indekslemenin de hızlı bir şekilde yapılmasıdır. Dünyada çok fazla kullanımı vardır ve bu da özelliklerinin çok fazla olmasından kaynaklanmaktadır. Açık kaynak kodu bulunduğu için herhangi bir ücret ödemeye gerek yoktur. Bu sebeple de isteyen içeriklerini istediği zaman düzenleyebilir ve kullanılacak duruma getirebilir.

 Wordpress Kullanımı Nasıl Olur?

 Wordpress kullanan kişilerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Web site sahibi olmak isteyen kişiler kısa süre içerisinde web sitelerini kullanılabilecek duruma WordPress sayesinde getirir. Site de yayınlanacak olan resimler yazılar bu uygulama ile düzenlenebilmektedir. Kaliteli bir blog hazırlamak isteyen kişiler tarafından çok fazla tercih edilir ve profesyonel bir şekilde yapıldığında bloğun iyi yerlere gelmesini sağlar. 

WordPress Ne İşe Yarar?

 Wordpress günümüzde genel olarak bloglar için tercih edilir fakat tüm web sitelerine de uygulanabilir. Tekstil sitesi, eğitici haber sitesi, pazaring e ticaret sistemleri gibi birçok alanlarda kullanılır. Bu uygulama google tarafından çok sevilmektedir. Yazılar eklenir eklenmez kısa süre içerisinde indekslenir ve bu sayede de müşteri kitleye daha kısa zaman içerisinde ulaşmış olur. Herkes belirli bilgiler kapsamında kolay bir şekilde siteyi kurup üretebilir. Herhangi bir kodlamaya gerek duymadan wordpress ile kolay bir şekilde site açılabilir ve herhangi bir ücret ödemeden site düzenlenmesi yapılabilir.

 Wordpress Nerelerde Kullanılır?

 Wordpress özellikle de son zamanlarda popüler bir hale gelmiştir.  Birçok kişinin beğenerek kullandığı WordPress nerelerde kullanılır? Öncelikle ilk olarak blok siteye sahip olan kişiler tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Ancak günümüzde tüm web siteleri için kullanılan bir sistem haline dönüşmüştür. Rezervasyon sistemleri, pazaring dijital marketing sistemleri bile kolay bir şekilde bu sistemi tercih edebilirler.

 WordPress Nasıl Kurulur?

 Wordpress kurma işlemine geçmeden evvel öncelikle bir alan adı sorgulaması yapmanız gerekir. Alan adını satın almadan evvel daha önce seçilmemiş alan adını bulmanız gerekir. Alan adı sayesinde müşteriler sizlere kısa süre içerisinde ulaşabilirler. Bu sebeple de alan adı alırken akılda kalıcı olmasına dikkat edilmesi gerekir. Çünkü kaliteli bir alan adı markanızı daha iyi yerlere çıkaracaktır. Alan adı aldıktan sonra hosting sağlayıcısına kayıt olmanız gerekmektedir. Hosting sağlayıcısının kriterleri karşıladığına emin olmanız önemlidir. Hosting seçtikten sonra wordpress yükleyebilirsiniz. WordPress’e tıklandığında kısa süre içerisinde kurulum gerçekleşir. Daha sonra ise wordpress teması seçebilirsiniz. WordPress teması seçilirken herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Temayı oluşturduktan sonra ise içeriklerinizi sayfaya ekleyebilir ve ardından düzenleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

E-Ticaret İçin SEO

E- Ticaretin Avantajları Nelerdir?

Social Media Marketing

Sık Sorulan Sorular

Opencart & Trendyol APİ Entegrasyon

WordPress Ne İşe Yarar?

opencart b2b and b2c, opencart pazariks, opencart for b2b, opencart free b2b, opencart marketi, b2b in opencart, opencart b2b plugin, opencart b2b theme, e ticaret seo nedir, e ticaret seo teknikleri, e-ticaret seo eğitimi, e-ticaret seo ajansı, e-ticaret seo önerileri, e-ticaret seo kursu, e ticaret sitesi seo çalışması, e-ticaret seo çalışması, eticaret seo, eticaret seo teknikleri, eticaret seo çalışması, e ticaret için seo, e ticaret siteleri için seo nasıl yapılır, seo uyumlu e ticaret sitesi, wordpress nedir, wordpress indir, wordpress site kurma, wordpress giriş, wordpress tema, wordpress hosting, wordpress kurulumu, wordpress indirim kodu, wordpress admin, wordpress admin girişi, wordpress alan adı, wordpress admin paneli, wordpress ana sayfa düzenleme, wordpress alan adı değiştirme, wordpress admin paneline giremiyorum, wordpress anket eklentisi, a wordpress site, wordpress blog, wordpress blog teması, wordpress bakım modu, wordpress blog teması ücretsiz, wordpress blog örnekleri, wordpress bedava tema, wordpress bot, wordpress banner ekleme, wordpress site, wordpress seo, wordpress site örnekleri, wordpress slider, wordpress site düzenleme, wordpress site hızlandırma, wordpress slider ekleme,

Author

admin

Comment (1)

  1. Neden E- Ticaret? | Pazariks Dijital Pazarlama | Web Tasarım & SEO Dijital Dünyaya Adım Atın
    12/09/2021 Cevapla

    […] WordPress Nedir?(Yeni sekmede açılır) […]

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir