Web sitesi oluşturmak için biliyorsunuz ki önceden kodlamalara ihtiyaç duyuluyordu. Fakat wordpress sayesinde herhangi bir teknik bilgisi olmayan kişiler bile basit bir şekilde web sitesi oluşturabilirler. WordPress’i kullanmak ve aynı zamanda kurulumunu gerçekleştirmek çok basittir. Kurulumunu yaptıktan sonra içerik oluşturmak, düzenlemek ve yönetmek de birçok kişi tarafından basit bir şekilde yapılır.

WordPress bu faydaları sağladığı için insanlar tarafından ise çok sık tercih edilir.  WordPress sayesinde sitenin işlevselliği yüksek seviyelere ulaşır. Site her zaman kullanıma hazır bir halde bulunur. WordPress arama motorları tarafından çok sevildiği için; site kısa süre içerisinde ilk sıralara yerleşir. 

WordPress Temaları Nasıl Kurulur?

 Wordpress kullanımı ve kurulumu çok basittir. Aynı şekilde WordPress temaları da kurulurken insanları hiç zorlamaz. WordPress temalarının kuruluş aşamaları şu şekildedir.

 • İlk olarak gösterge panosu kullanılmalı ve ardından görünüm- temalar buton açıklanmalıdır
 • Karşıda çıkacak ekrandan yeni ekle butonu tıklandıktan sonra şimdi yükle sekmesi tıklanıp işlem sonlandırılır
 • Fakat siz kendinizde bulunan temalardan yükleme yapmak istiyorsanız sadece tema yükle butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

WordPress Ücretli mi?

Web sitesi kurmak isteyen kişiler  bu konuyu merak ederler. Bu yazılım kullanmak isteyen kişiler tarafından basit bir şekilde kullanılabilir ve  tamamı ile ücretsizdir. Bu program sayesinde siteye içerik  yüklenebilir, teması değiştirilebilir ve çeşitli görseller eklenebilir.  Bu işlemlerin sonucunda kişiler herhangi bir ücret ödemezler.

 WordPress İle Neler Yapılır?

 Wordpress artık web siteleri için olmazsa olmaz bir uygulamadır. Birçok site bu uygulama ile açılıp düzenlenebilmektedir. Wordpres ile açılacak siteler aşağıdaki gibidir

 • Emlak sitesi
 • Forum ve yardım sitesi
 • İlan  sitesi
 • Haber sitesi
 • Fotoğraf paylaşım sitesi
 • Kurumsal web sitesi
 • Pazarisk e-ticaret sistemleri sitesi

 WordPress Hangi Programlama Dili İle Yazılmıştır?

 Wordpress PHP üzerine kurulu olan bir uygulamadır. Peki, hangi programlama dili ile yazılmıştır? Javascript  programlama dili ile yazılmıştır. Bu programlama dili ise nesne eğilimlidir ve güncellemelerin gelmesi ile beraber daha fazla artış göstermektedir.

 WordPress Eklentileri Ne İşe Yarar?

 Pazaring dijital marketing  sitesi kurmak için WordPress eklentileri önemlidir.  Woocommerce popüler bir eklentidir ve market ve mağaza gibi kurumlar için bu eklentiler tercih edilir. Web sitesi olan kişiler eklentilerini yaptıktan sonra satış işlemlerinin daha hızlı olması sağlanır.

WordPress Site  Yapımı

 Site açmak için WordPress en dikkat çeken ve tercih edilen platformlardan bir tanesidir. Site yapmak isteyen kişiler kolay bir şekilde sitesini açıp düzenleyebilirler. İlk olarak ana içeriğin tanımlanması gerekmektedir. Daha sonra ise alan adı tercih edilir ve bir web hosting hizmeti alınır. Bunun ardından ise 4 Playstation kurulumu gerçekleştirilerek bir tema seçilir ve eklenti yüklenilir.

E-Ticaret İçin SEO(Yeni sekmede açılır)

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?(Yeni sekmede açılır)

E- Ticaretin Avantajları Nelerdir?(Yeni sekmede açılır)

opencart b2b and b2c, opencart pazariks, opencart for b2b, opencart free b2b, opencart marketi, b2b in opencart, opencart b2b plugin, opencart b2b theme, e ticaret seo nedir, e ticaret seo teknikleri, e-ticaret seo eğitimi, e-ticaret seo ajansı, e-ticaret seo önerileri, e-ticaret seo kursu, e ticaret sitesi seo çalışması, e-ticaret seo çalışması, eticaret seo, eticaret seo teknikleri, eticaret seo çalışması, e ticaret için seo, e ticaret siteleri için seo nasıl yapılır, seo uyumlu e ticaret sitesi, wordpress nedir, wordpress indir, wordpress site kurma, wordpress giriş, wordpress tema, wordpress hosting, wordpress kurulumu, wordpress indirim kodu, wordpress admin, wordpress admin girişi, wordpress alan adı, wordpress admin paneli, wordpress ana sayfa düzenleme, wordpress alan adı değiştirme, wordpress admin paneline giremiyorum, wordpress anket eklentisi, a wordpress site, wordpress blog, wordpress blog teması, wordpress bakım modu, wordpress blog teması ücretsiz, wordpress blog örnekleri, wordpress bedava tema, wordpress bot, wordpress banner ekleme, wordpress site, wordpress seo, wordpress site örnekleri, wordpress slider, wordpress site düzenleme, wordpress site hızlandırma, wordpress slider ekleme,

Author

admin

Comment (1)

 1. Wordpress Nedir? | Pazariks Dijital Pazarlama | Web Tasarım & SEO Dijital Dünyaya Adım Atın
  10/08/2021 Cevapla

  […] WordPress Ne İşe Yarar? […]

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir