Web Tasarım Nasıl Yapılır?

Web Tasarım, bir web sayfasında düzen, renk, grafik, harf karakterleri ve içeriği uygun ve iç açıcı bir şekilde yerleştirilmesi demektir. Etkili bir web sayfası oluşturmakta yaratıcılığın ve bilginin büyük bir değeri vardır. Tecrübe de en az yaratıcılık kadar önemlidir. Öncelikle hedeflerinizi belirlemeli ve uygun bir şablon çıkartmalısınız. Web tasarımında yapılacak ilk iş kullanıcılara verilecek mesajın ne olduğunu belirlemektir.

Verilecek mesaj belirlendikten sonra web tasarımı şablonu oluşturulur geliştirilmeye başlanır. Bundan sonra yapacağınız iş, akıcı bir dille verilmek istenen mesajın okuyucuya geçirebilmektir. Metinler, okundukça ilgi ve merakı arttıracak şekilde maharetle düzenlenmelidir.

Web Tasarım ve Arama Motoru Arasındaki Bağlantı

Web kullanıcıları istedikleri bilgiye ulaşmak için çoğunlukla arama motorlarını kullanır. Tarayıcıların algılayabildiği harf karakteri seçimi, web tasarımında bazen atlanan, ama çok önemli bir detaydır. İlgi çekmek için çok az bilinen harf karakterlerinin seçilmemesi gerekir. Metinlerin tarayıcılar tarafından yakalanmasını ve okuyucunun sayfaya yönlendirilmesini engelleyebilir. Metin içerisinde anahtar kelimelerin yeterli sıklık ve uygunlukta yerleştirilmesi gerekir. Bu kriterlere dikkat etmek arama sonuç sayfalarında sitenin üst sıralarda yer almasını sağlar. Bu sayede siteye ulaşım şansı ve sayısını arttırır.

Bütün bunlar bugün en küçüğünden en büyüğüne tüm web tasarım firmaları tarafından bilinir. Ancak bilmekle yapmak, yapabilmek arasında fark vardır. Kimi web tasarımcılar bu özellikleri öyle bir maharetle kullanır ki, site son derece başarılı olur. Bu noktada yaratıcı fikirlere sahip, arama motoru optimizasyonun da tecrübeli ve uzman bir web tasarımı ekibi devreye girer.

İşinizi kurarken ya da yeni bir hamle yapacağınız zaman uzmanlığımızdan ve bilgi birikimimizden faydalanabilirsiniz.

Web Tasarımda Pazariks

Sizlere geliştirme önerilerinde bulunabiliriz. Firma olarak tasarlayacağımız web sitelerine her şeyiyle kefil oluruz. Web sitelerini oluşturduktan sonra dahi, sürekli gözlem altında tutmayı yükümlülük biliriz. Rakiplerin neler yaptığını izleyerek siteyi ve web tasarımını sürekli geliştirme özelliğine sahip bir ekibiz. Ulaştığımız seviye ne olursa olsun, daima daha iyisinin bulunabileceği fikriyle hareket ediyoruz…

Author

admin

Comments (2)

 1. Kimberly
  23/09/2021 Cevapla

  Hi there, You’ve done a great job. I’ll certainly digg it and personally suggest to my friends.
  I am confident they’ll be benefited from this web site.

  • admin
   25/09/2021 Cevapla

   Hello, thank you. You can do wonders with us. We look forward to working with you.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir