Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Gelişen E-Ticaret sistemleri ile beraber oluşan tüm pazarları buluşturan sisteme Pazaryeri deniyor.  Pazaryeri entegrasyonu ise bu pazarların dijital ortam üzerinde satılmasına olanak sağlayan yazılımlardır. Farklı çeşit ve farklı fiyatlarla sürekli değişen bu pazarlar Pazaryeri ile alıcıya istediğine yakın olan tüm ürünleri sunarak hem satıcı hem de alıcının kârını %300’e katlıyor.

Pazaryerlerinde satış yapan firmalar, her bir pazaryerindeki ürünlerin siparişi, satışı, kargo ve fatura bilgileri gibi her türlü verinin birbirleri arasında rahatlıkla aktarılmasını sağlar. Bu tür pazaryerlerinden faydalanmak yerine firmalar sadece kendi web siteleri üzerinden satış yaptıklarında çok küçük bir kitleye hitap etmek zorunda kalır.

Artık adı önde gelen Pazaryerleri müşterilerin güvenliğini ve çoğu firma ile çalışarak müşterilerine daha fazla seçenek ve fiyat ile ülkenin en çok kazanç sağlayan Pazaryerleri olarak isimlerini duyurmuşlardır. Pazaryeri Entegrasyonu ile firmaların ürün satışlarındaki birçok aşama kolaylıkla gerçekleştirilir. Bunlardan bazıları;
Fatura kesme,
Kargo fişi yazdırma,
Stok takibi yapma,
Sipariş ve ödeme alma gibi işlemlerdir.
Bütün işlemler dijital ortamda yapılırken, farklı pazaryerlerindeki mağazalar arası veri akışı otomatik olarak gerçekleştirilir. Böylece oldukça önemli olan sayısız işlem tek bir noktadan yapılabilir Siz de en yeni fikirleriniz ile güzel kazançlar elde edip markanızı duyurma fırsatına sahip olabilirsiniz, yapmanız gereken sadece bir adım atmak.

Pazaryeri entegrasyonu nedir bundan bahsetmeden önce pazaryeri ile başlayalım isterseniz. Pazaryeri, internet üzerinden açılan bir online mağaza olup, üreticilerin ve satıcıların ürünlerini sergilediği yerlere verilen addır. Pazaryeri sitesi kendi deposundan ürün satmaz sadece aracı görevini üstlenir. Trendyol, hepsiburada, N11 gibi siteler pazaryeri klasmanına girerler. E-ticaretle uğraşan girişimciler ise bu pazaryerinde ürünlerini sergilerler. (Pazaryerlerinde satışınızı nasıl arttırabilirsiniz merak ediyorsanız bu yazıya bir göz atın.)

Pazaryeri entegrasyonu ise bazı yazılımlar aracılığıyla ürünlerinizi birden fazla pazaryerinde sergilemeye açmak demektir. Her siteye ayrı ayrı ürün bilgisi girmek, tüm siteleri güncel tutmak ve tüm sitelerden gelen siparişlere yanıt vermek biraz güç olabilir. Pazaryeri entegrasyonu sayesinde bu işlemleri dert etmekten kurtulabilirsiniz.

10 Best Magento Marketplace Extensions - Magenticians

Pazaryeri Entegrasyonu Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Bu işe yeni başlayan, küçük ve orta halli işletmeler için yapılan satışlar çok değerli ve sevindiricidir. Birden fazla pazaryerine kayıt olup tüm ürünlerinizi listeleyebilirsiniz. Zor olsa da bu işlemi kendi başınıza gerçekleştirebilirsiniz. Ama bu aşamadan sonra günlük satışlarınızı kontrol etmek, teslimat ile ilgilenmek, stok güncellemesi yapmak ve yeni gelen ürünleri güncellemek gün geçtikçe daha zor bir hal alacaktır. Hele ki küçük işletmelerde ekstra eleman olmadığından bu işlem çok zorlaşacaktır.

Pazaryeri entegrasyonu sayesinde tek bir merkezden tüm bu işlemleri kontrol edebileceksiniz. Pazaryeri entegrasyonu sayesinde ürünlerinizin barkod, stok, resim, açıklama ve özellikler kısımları farklı pazaryerlerine aynı anda yüklenirler. Daha fazla kullanıcıya ulaştığınız için bu işlem satışlarınıza olumlu yönde yansıyacaktır. Tüm pazaryerlerinden gelen istekleri tek bir merkezden kontrol edebilir ve fatura kesim işlemlerini otomatik hale getirebilirsiniz. Böylece günde onlarca sipariş alsanız bile siteleri tek tek kontrol etmenize gerek kalmayacak.

Online shopping, ecommerce market flat illustration with small ...

Bu İşlem Nasıl Yapılır?

Pazaryeri entegrasyonu yapan birçok dijital pazarlama sitesi ve yazılımı bulunmaktadır. İnternetten kendinize uygun olan siteyi seçip bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Veya online mağazanızı kendiniz kurduysanız ve kurarken e-ticaret sitesi kurma yazılımlarına başvurduysanız işiniz kolay. Bu tür yazılımların içinde otomatik olarak pazaryerlerini entegre eden sistemler bulunmakta.

Fiyatı çok pahalı olmayan bu işlem e-ticarete başlayacak kullanıcıların kesinlikle yapılması gereken işlemlerin başında yer almaktadır. Bu işlem işlerinizi daha rahat halletmenize olanak sağlayacaktır. Hem de bu sayede satışların hepsine anında yanıt verebilir ve müşteri memnuniyetini arttırabilirsiniz.

XML Pazaryeri Modülü Nedir?(Yeni sekmede açılır)

B2C E-Ticaret Nedir?(Yeni sekmede açılır)

XML Pazaryeri Modülü Nedir?(Yeni sekmede açılır)

B2C E-Ticaret Nedir?(Yeni sekmede açılır)

XML Modülü / Entegrasyonu Nedir?(Yeni sekmede açılır)

Opencart & Trendyol APİ Entegrasyon(Yeni sekmede açılır)

E-Ticaret İçin SEO(Yeni sekmede açılır)

Author

admin

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir